ترانه

تا تو با منی زمانه با من است

بخت و کام جاودانه با من است

تو بهار دلکش و من چو باغ

شور و شوق صد جوانه با من است

یاد دلنشینت ای امید جان

هر کجا روم روانه با من است

ناز نوشخند صبح اگر تو راست

شور گریه ی شبانه با من است

برگ عیش و جام و چنگ اگر چه نیست

رقص و مستی و ترانه با من است

گفتمش مراد من ، به خنده گفت

لابه از تو و بهانه با من است

گفتمش من آن سمند سر کشم

خنده زد که تازیانه با من است

هر کسش گرفته دامن نیاز

ناز چشمش این میانه با من است

خواب نازت ای پری ز سر پرید

شب خوشت که شب فسانه با من است

ه.الف.سایه

(هوشنگ ابتهاج) تهران تیر 33

/ 6 نظر / 12 بازدید
امیر

کاش زندگی شعر بود تا برایش یک دنیا شعر می سرودم تا با آهنگش در خلوت بی کسی هایش هیچوقت تنها نماند کاش زندگی قصه بود تا برایش یک دریا قصه می گفتم تا همسفر با ماهیهای آزاد همیشه اقیانوس خوشبختی را پیدا کند یادگارهای سبز سالهای بهار افشان تیک تیک لحظه های دور از تو و عبور غریبانه ترین چکاوک های عاشق... مسافر! انتقام غریبی است رفتنت!! سلام شعرزیبایی بود تبریک میگم به این سلیقه بعدشم من آپم منتظرم زودبیا راستی خانومی اگه باتبادل لینک موافقی خبرم کن خوشحال میشم شادوپیروزباشید

اشتراک

درود به الهه گرامی.مرسی برای کامنت.با شما تا حدودی از پیامتان موافقم که میگوئید :(با یاد آوری غصه ها دردی دوا نمیشه) تازه ،حد اقل با گفتن و خالی کردن خودمان ،تسکین پیدا میکنیم.ولی با بخش دیگر( پس بهتره ضعفامونو حداقل نادیده بگیریم)مخالفم.چون بنظرم باید سعی کنیم که ضعف هایمان را تا آنجا امکان دارد،برطرفسازیم..در پایان دستتان درد نکند برای شعر زیبای هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه).کوشا باشید!

آناهیتا

دیشب غم بود من و جان بی امید من بودم شبی که به پایان نمی رسید جسمی که سر به سر همه غم بود و درد و درد چشمی بکام اشک یکدم نیارمید شب بود و سر به سر همه یک پرده ی سکوت گوشم بجز سکوت صدایی نمی شنید من بودم و بلای سکوت و غمی گران شب بود ودیر پایی و فردای ناپدید خدایا شاهد تنهایی ام باش بین غم هاتنهاناجی ام باش پر پرواز من دیری است بسته تو بگشا پر ازادی ام باش اسیر موجهای تند خشمم تو ارام دل دریایی ام باش دل خسته خریداری نداره تو خواهان صفای ذاتی ام باش در این اشفته بازار محبت تو تنها شاهد ارزانی ام باش . . . . . . زیبا بود وبلاگت. موفق باشی. پیشه منم بیا دوست من. منتظرتم.

سیاوش

سلام متن بسیار زیبا و دلنشینی بود . کاش بتوان اینگونه شد . موفق باشید

ننی

سلام گلم ! زیبا بود ! با درس و بحثا چه میکنی ؟ یه اهنی تلپی که بابا تو کنکوری ی ی ![نیشخند]